В умовах карантину виконуємо свої головні завдання

 

Пандемія і запровадження 2-го етапу медичної реформи, безумовно, вплинули на роботу медичних закладів Умані, зокрема і Уманського пологового будинку. Це виявляється не лише в посиленні карантинних заходів, розповів директор КНП «Уманський пологовий будинок» Олег Семенда, — тимчасово припинено партнерські пологи, відвідування породіль, перенесено планові операції і профілактичні огляди. 

В умовах карантину виконуємо свої головні завдання

Хочу звернутися до наших пацієнтів — якщо ви маєте прояви ГРВІ, повідомте свого дільничного лікаря акушер-гінеколога та зверніться до сімейного лікаря, який повинен вас лікувати і спостерігати, забезпечувати супровід під час лікування.

Якщо ваші симптоми погіршилися: піднялася висока температура (понад 38 градусів), з’явилася задишка, кашель та інші симптоми, викликайте швидку медичну допомогу.

Робота КНП «Уманський пологовий будинок» в умовах карантину

В КНП «Уманський пологовий будинок» запроваджені обмежувальні заходи: обмежена госпіталізація хворих на планові оперативні втручання, заборонені відвідування вагітних, роділь та породіль та хворих, які перебувають у стаціонарі. Також запроваджений масочний режим в жіночій консультації, приймальному відділенні та в клінічній лабораторії. Запроваджений посилений дезінфікуючий режим.

На сьогодні пологи проводяться без участі партнерів в зв’язку з карантинними заходами. Не працює школа підготовки сім’ї до пологів, дані заняття проводяться індивідуально при огляді лікарем на прийомі у жіночій консультації.

В умовах карантину заклад надає невідкладну акушерсько-гінекологічну допомогу хворим, які поступають як в стаціонар, так і звертаються в жіночу консультацію. Під час карантину проводяться пологи, оперуються хворі у невідкладних станах, проводиться лікування вагітних у відділенні патології вагітності, які потребують госпіталізації.

Ведення вагітності

В жіночій консультації проводиться постійний моніторинг стану вагітних, який здійснюється в телефонному режимі. Також здійснюється ведення вагітності, згідно діючих наказів МОЗ України, які потребують щомісячного і щотижневого нагляду за вагітними в умовах жіночої консультації. Вагітним жінкам бажано звертатися за попереднім записом в жіночу консультацію та при відсутності проявів ГРВІ. Звернутися або записатися на прийом можливо за допомогою інтернету, через телефон реєстратури жіночої консультації, а також записатися на особисті кабінети лікарів ЖК та кабінету УЗД. 

В умовах карантину виконуємо свої головні завдання УманьNews.City

Забезпечення засобами індивідуального захисту та дезінфекція

Рішенням Уманської сесії міської ради нашому закладу виділено 130 тисяч гривень для придбання засобів індивідуального захисту, дезінфікуючих засобів та антисептиків. На сьогоднішній день заклад забезпечений дезінфікуючими засобами, антисептиками для рук, частково забезпечений засобами індивідуального захисту. Наразі проводяться роботи по закупівлі засобів індивідуального захисту — масок, респіраторів, захисних окулярів, щитків, епідемічних костюмів та інших. 

Якщо у вагітної уманчанки COVID-19

Уманський пологовий будинок не входить до переліку лікувальних закладів, які надають безпосередню допомогу хворим на коронавірусну інфекцію або з підозрою на неї. Госпіталізація вагітних, які мають підозру або захворілі на коронавірусну інфекцію, відповідно до наказу обласного управління охорони здоров’я, розподілена на два потоки у визначені лікувальні заклади, які будуть надавати їм медичну допомогу. Вагітним, термін вагітності яких до 22 тижня та мають прояви коронавірусної інфекції (підозру або підтверджений випадок), медична допомога надається в умовах інфекційного відділення КНП «Уманська міська лікарня». Якщо термін вагітності перевищує 22 тижні та є ознаки коронавірусної інфекції чи підозра, вони спрямовуються на лікування до Черкаського пологового будинку, якщо це легка та середня форма перебігу хвороби. Якщо перебіг хвороби тяжкий, цих вагітних жінок направляємо до Черкаської обласної лікарні. 

Якщо вагітна уманчанка має інші інфекційні хвороби

Заклад готовий до надання допомоги вагітним із проявами вірусної інфекції — наявний бокс для госпіталізації вагітних, роділь та породіль з гострими проявами інфекційних хвороб. Боксована палата має окремий вхід, санвузол, вона пристосована для проведення пологів, спільного перебування матері і дитини в післяпологовому періоді. В закладі обладнана додаткова операційна кімната, палата інтенсивної терапії для лікування хворих з проявами інфекційних захворювань, крім коронавірусної інфекції. 

Якщо вагітна жінка не має уманської реєстрації

З 1 квітня запрацювала друга частина реформи галузі охорони здоров’я, коли кошти будуть спрямовуватися за пацієнтом. Тож, якщо до Умані приїхала вагітна жінка з інших регіонів чи країн, яка не має прописки в Умані, вона має право звернутися по допомогу до Уманського пологового будинку. В рамках реформування галузі охорони здоров’я прописка не потрібна на сьогоднішній день. Щоб звернутися до лікаря акушер-гінеколога жіночої консультації, направлення від сімейного лікаря не є обов’язковим, тобто це може бути і самозвернення, і за направленням сімейного лікаря чи лікуючого лікаря.

Чи через дев’ять місяців після карантину народиться більше дітей в Умані?

На сьогодні ми маємо тенденцію до зменшення кількості пологів по всій країні в середньому на 10-12%. Це спостерігається вже протягом останніх 3-4 років. На мою думку це пов’язано як і з соціальним станом, так і з матеріальним забезпеченням наших родин, а також із міграцією населення молодого віку, які в більшості працюють за кордоном і відклали народження дитини на пізніший етап свого життя. Тому на даний час сподіватися на збільшення кількості пологів в Україні підстав немає. 

В умовах карантину виконуємо свої головні завдання

альної анестезії.